technika, techniki, technologie, tu i tam
piątek, 28 września 2012
a wszystko za fasadą "demokracji" i suwerennej polityki gospodarczej: MFW


 • Ryszard Sworzeń Przez użytkownika Alexander Sikora na stronie grupy Netyści (Pliki) · Edytuj dokument

  Tekst jest próbą odtworzenia sposobu działania Międzynarodowego Funduszu Walutowego:

  1 Banki komercyjne, wspierane przez ich banki centralne, tworzą pieniądz z niczego i pożyczają go rządom krajów, które znalazły się w potrzebie. To są ryzykowne kredyty, więc zawyżają marże ( z góry wiedzą, że trzeba przewidzieć "górkę" na przyszłe negocjacje), aby kraj łatwo popadł w dalsze problemy.
  2 Gdy dany kraj nie jest w stanie spłacać odsetek od kredytów, MFW, tym razem często w porozumieniu z Bankiem Światowym oferują dodatkowe kredyty (wykreowane z niczego), aby rządy mogły płacić odsetki.

  3 Gdy państwa wyczerpią i te możliwości, wracamy do gry na poziomie p.2. Ale teraz kolejne kredyty gwarantują zwykle kraje uprzemysłowione (+BŚ). Ale kraj musi podpisać tajne protokoły (o czym zaświadczył Stiglitz, gdy był jednym z głównych ekonomistów BŚ, za co go potem wyrzucili), w których znajdują się zobowiązania do podniesienia stóp procentowych do absurdalnych wysokości, uwolnienia wszystkich cen subsydiowanych dotąd przez państwo (np. woda, energia), liberalizacji rynków finansowych, drakońskiej dyscypliny budżetowej, utrzymywania bardzo niskiego stopnia inflacji itp. Czyli działań zgodnych z religią neoliberalizmu. Aby "pomóc" klasie politycznej w podejmowaniu decyzji część z pieniędzy ze sprzedaży dóbr jest transferowana na tajne konta z przeznaczeniem na łapówki.

  4 Powstała pełna swoboda przepływu pieniędzy i działań rynków finansowych prowadzi najczęściej do niszczenia rodzimego przemysłu (brak dostępu do kredytu) i wyssania majątku społeczeństwa. A gdy kraj zostanie poddany atakom światowej finansjery - znowu pojawia się MFW i oferuje "pomoc". No, ale oczywiście nie za darmo. Państwo zgadzające się przyjąć pomoc musi zobowiązać się do "restrukturyzacji", czyli po naszemu do wyprzedaży narodowego majątku (surowce naturalne, infrastruktura, banki itp.). Wszelkie dobra trwałe zaczynaj tanieć, bo nikt nie ma gotówki w kraju. Ale wszak te mogą odkupić (tanio!) międzynarodowe grupy finansowe, które nie bardzo wiedząc skąd mają zwykle doskonałą wiedzę na temat źródeł kryzysu.

  5 Finalna faza gry - bzdura! Istota tej gry polega na tym, aby nie było finalnej fazy! Państwo, które uzależni się od MFW i światowej finansjery jest tak prowadzone na pasku "kroplówki" kredytowej, aby śpiewało w kościele neoliberalnym, jak mu banksterzy zagrają, a stawką jest zawsze wyssanie wszystkich wartościowych zasobów z danego kraju, zepchnięcie go do roli dostarczyciela taniej siły roboczej, surowców, podzespołów, a wszystko za fasadą "demokracji" i suwerennej polityki gospodarczej.

  6 Pomijam w opisie stałe pasmo skandali z wnętrza MFW - nielegalne naciski na państwa, finansowanie dyktatur , np. Argentyna (1976-83), Chile (1974- 89), Zair/ Kongo (1965-97), Kenia (1979-2002), manipulacje informacjami ( o czym pisze Peter Doyle, były wicedyrektor Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego, a do ostatniej środy doradca ds europejskich w liście z 18 lipca, a wcześniej , w 1988 roku pracownik Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Davison Budhoo, który pisze w liście z oburzeniem, że był świadkiem dopuścił się wobec Trinidadu i Tobago "manipulowanie danymi statystycznymi, fałszowanie danych, lansowanie kampanii dezinformacji i ośmieszania wyników ekonomiki Trynidadu, a także wywieranie presji na rząd Trynidadu, aby ten zrezygnował z przestrzegania konstytucji, czyli z ochrony fundamentalnych praw obywateli oraz z utrzymania norm sprawiedliwości społecznej i ekonomicznej".

https://www.facebook.com/groups/151241774916534/permalink/453592621348113/

poniedziałek, 11 lipca 2011
Marszałek Sejmu Marek Jurek życzył Polakom i Katolikom z mównicy sejmowej Wesołych świąt Hanuka.

Jeżeli Marek Jurek nie wie jeszcze, kogo wpisał na listy wyborcze Prawicy Rzeczypospolitej, to powinien obejrzeć filmy dokumentujące działalność polityczną swoich partnerów, a Polacy powinni sobie przypomnieć, jak to Marszałek Sejmu Marek Jurek życzył Polakom i Katolikom z mównicy sejmowej Wesołych świąt Hanuka.
http://sowamagazyn.wordpress.com/2011/06/24/hanuka-i-purim-na-listach-prawicy-rzeczypospolitej-marek-jurek-w-jeleniej-gorze-i-nowym-saczu/

 
http://pl.netlog.com/wieslawprostko/photo/view=sets
czwartek, 18 listopada 2010
Czy Jarosław Kaczyński wie, o czym mówi używając słów: polityka zagraniczna?

   
Hinzugefügt: vor 23 Stunden
warsztatyorg — 17. November 2010 — JAROSŁAW KACZYŃSKI - Jak można łączyć poczucie słabości polskiego państwa z ambitną, podmiotową polityką zagraniczną? Odwołam się do słów, które wypowiedział Charles de Gaulle - "Jesteśmy słabi" - oczywiście to była słabość w innym wymiarze, bo chodziło o możliwości globalnego wpływu Francji - "Jesteśmy słabi, dlatego musimy uprawiać bardzo ostrą politykę zagraniczną". Dlatego nie zgadzam się z zarzutem, że niespójne jest łączenie świadomości słabości państwa z ostra polityka zagraniczna w wykonaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Mój argument jest poprzez odwołanie się do autorytetów - to uzasadnienie tetyczne - używając określenia z zakresu logiki. Otóż można łączyć te dwa wymiary, gdyż polityka zagraniczna toczy się w ramach pewnej konwencji, która na przykład w obrębie Unii Europejskiej jest bardzo sformalizowana i są rozliczne ścieżki działania. W ramach tej konwencji można grać albo odpuszczać grę - wystarczy przypomnieć czas, gdy Lech Kaczyński był prezydentem i współpracował z przychylnym mu rządem (2005-2007), wtedy możliwości działania w obrębie Unii Europejskiej były wykorzystywane z niemałą skutecznością. Promocja książki Łukasza Warzechy "Lech Kaczyński. Ostatni wywiad". Warszawa, 17 listopada 2010.
 
Share to:
Alle anzeigen  Alle Kommentare (2)
 • Lądowanie w GRUZJI, JAPONII, SMOLEŃSKU to L.Kaczyński, wierzę, że DOBRY BÓG wybaczy Jemu, że zabił tylu niewinnych ludzi.

  Jego Testament to współpraca z antypolskimi litwinami i ukraińskimi BANDEROWCAMI jak Jego przyjaciel - Juszczenko.

  Czy ktoś może mi podać JEDEN JEDYNY przykład co DOBREGO dla POLSKI ZROBIŁ (nie co chciał a co ZROBIŁ przez 5-ć lat) L.Kaczyński jako Prezydent RP??!!

piątek, 05 listopada 2010
Nano im Körper: Wissenschaftsakademien diskutieren Chancen, Risiken und Kommunikationsaspekte
Sowa Magazyn Europejski
Sowa Magazyn Europejski
 
 nano w ciele: niebezpieczeństwa nanotechnologii - 09.11.2010 10:30 - 17:00 Monachium, dyskutują eksperci z nauki, polityki, gospodarki i organizacji pozarządowych o zastosowaniach w medycynie, żywności, kosmetykach
udział w sympozjum dla dziennikarzy jest za darmo, zgłoszenia:
Jann Gerrit Ohlendorf
acatech - Deutsche Akademie der Technikwissenschaften
Leiter Bereich Kommunikation
+49(0)89/5 20 30 940
ohlendorf@acatech.de


Termin:
09.11.2010 10:30 - 17:00Veranstaltungsort:
Zentrum für neue Technologien (ZNT)
Deutsches Museum
Museumsinsel 1
80538 München
Bayern
Deutschland
Zielgruppe: Journalisten, Wissenschaftler
Kontakt: ohlendorf@acatech.de
Kategorie: international
Biologie, Chemie, Ernährung / Gesundheit / Pflege, Medizin, Umwelt / Ökologie
Eintrag: 26.10.2010
Jann Gerrit Ohlendorf, Geschäftsstelle München
acatech - Deutsche Akademie der Technikwissenschaften
institutionlogo
Nicht alles wird Nano – aber die Nanotechnologie wird Verfahren und Technologien grundlegend verändern. In Produkten der Medizin, der Ernährung und der Kosmetik werden uns die Nanotechnologien sprichwörtlich zu Leibe rücken.
- Was können wir uns von der Nanomedizin erhoffen?
- Wie wirken Nanomaterialien in Kosmetik?
- Wie schmeckt Nano – und ist es gesund?
- Müssen wir auch bei Verbrauchergütern künftig den Beipackzettel lesen?
Diesen Fragen gehen die drei Akademien acatech – Deutsche Akademie der Technikwissenschaften, Deutsche Akademie der Naturforscher Leopoldina – Nationale Akademie der Wissenschaften und Berlin-Brandenburgische Akademie der Wissenschaften (für die Union der deutschen Akademien der Wissenschaften) am 9. November 2010 bei einem gemeinsamen Symposium im Deutschen Museum in München nach.

Unter dem Titel „Nano im Körper“ diskutieren Experten aus Wissenschaft, Wirtschaft, Politik und NGOs über die Anwendungen in Medizin, Ernährung und Kosmetik.
Hinweise zur Teilnahme:
Journalisten können sich bis 4. November bei acatech anmelden, die Teilnahme ist kostenlos.

Ihre Ansprechpartner sind:

Jann Gerrit Ohlendorf
acatech - Deutsche Akademie der Technikwissenschaften
Leiter Bereich Kommunikation
+49(0)89/5 20 30 940
ohlendorf@acatech.de

Caroline Wichmann
Deutsche Akademie der Naturforscher Leopoldina
– Nationale Akademie der Wissenschaften –
Leiterin Presse- und Öffentlichkeitsarbeit
+49 (0)345 472 39-800
caroline.wichmann@leopoldina.org

Gisela Lerch
Berlin-Brandenburgische Akademie der Wissenschaften
Informations- und Kommunikationsreferat
+49 (0)30 20370 657
glerch@bbaw.de
Weitere Informationen:
http://www.acatech.de


Anhang
attachment icon Programm Symposium Nano im Körper

idw-online.de/pages/de/event33123

poniedziałek, 25 stycznia 2010
Czy lodowiec rozpuści się w Suwałkach? Globalista Al(fons) Gore w Koszałkach-Opałkach.
Według pomiarów na posterunkach telemetrycznych, temperatura powietrza w Białymstoku wyniosła minus 28,9 stopnia Celsjusza, w Suwałkach było 27,4 stopnia poniżej zera. Z danych dostępnych w białostockim Biurze Prognoz wynika, że jeszcze zimniej było na Lubelszczyźnie. W Zamościu odnotowano 30,2 stopnia Celsjusza na minusie. - Cały wschód Polski jest taki lodowaty
Kategoria:
Polityka/Inne
Źródło:
http://wiadomosci.onet.pl
Dodano:
25-01-2010
Tagi:
żyd żydokomuna ocieplenie suwałki ocipienie Gore globalizm


http://elefanta.pl/bookmark.action?bookmarkId=10410517
wtorek, 03 lutego 2009
dr Norbert Wójtowicz: Czy PiS to prawica ?
KACZORY

Frankfurter Allgemeine Zeitung o Wałęsie i ubowcach z Magdalenki

(...) W polskim spojrzeniu na scenę polityczną po 1989 roku nastąpiło pewne pomieszanie pojęć. Zaistniałe wówczas zmiany spowodowały w świadomości społecznej niemały ferment. Wiele osób zaakceptowało pogląd o przełomie w efekcie którego w miejsce odsuniętej od władzy „lewicy” przejęła „prawica”. Choć miało się to nijak do klasycznego podziału na lewicę i prawicę, to jednak dość powszechnie przyjęto uproszczenie, że  „lewica” to spadkobiercy dawnego systemu, a ci którzy byli dotąd w opozycji mają prawo do miana „prawicy”. Dziś niektórzy próbują tworzyć miernik prawicowości na bazie poglądów danej osoby bądź formacji na temat komunizmu w PRL czy na problem lustracji. Tymczasem nie tędy droga, bo prawicowość nie sprowadza się do takiego czy innego spojrzenia na te zagadnienia, lecz jest wyrazem poglądów konserwatywno-tradycjonalistycznych w bardzo szerokim spektrum. Gdy próbujemy zdefiniować pojęcie prawicy to wśród podstawowych wartości zauważymy szacunek dla tradycji i autorytetów, obronę własności prywatnej, wspieranie gospodarki rynkowej i sprzeciw wobec nadmiernej ingerencji państwa w gospodarce. W naszym kręgu kulturowym dojdą do tego również istotne postulaty z zakresu katolickiego spojrzenia na wartości i zasady rządzące światem. Dlatego odpowiedź na pytanie o postulaty jakie powinna akcentować w Polsce prawica jest zaskakująco prosta. Polska prawica powinna podkreślać i dążyć do wcielania w życie tych właśnie wymienionych powyżej wartości. Polska prawica musi stawiać na te wartości bo tylko takie podejście da jej mandat do nazywania siebie prawicą.

Czy Prawo i Sprawiedliwość powołujące się na tradycję Piłsudskiego i sanacji można uznać za ugrupowanie prawicowe? A niby dlaczego powoływanie się na tradycję piłsudczykowską miałoby być przejawem prawicowości? I o jaką tradycję miałoby chodzić? Czy mówimy o socjalistycznych korzeniach piłsudczyków, czy też o ewoluujących później sanatorach, którzy znaleźli wspólną płaszczyznę porozumienia z konserwatystami? Powoływanie się przez liderów PiS na tradycję Piłsudskiego może być przejawem wspomnianego wcześniej poszanowania tradycji czy pewnych autorytetów, ale to jeszcze za mało by mówić o prawicowości. Zresztą, gdy spojrzymy na przedwojenną scenę polityczną łatwo zauważymy, że choć wśród piłsudczyków daje się zauważyć frakcję o poglądach zachowawczych to jednak całą formację trudno byłoby określić mianem formacji prawicowej. Czasem krytycy wskazują, że immanentną cechą rządów sanacyjnych był etatyzm, a więc pogląd z gruntu różny od wartości jakie powinny przyświecać formacji prawicowej. Z pewnością jest to pewne uproszczenie, bo przecież w kwestiach gospodarczych elity sanacyjne prezentowały poglądy bardzo zróżnicowane. Obok zwolenników bezpośredniego zaangażowania państwa w gospodarkę nie brakowało tam również osób głoszących poglądy liberalne. Ale właśnie owo zróżnicowanie każe nam zapytać – co oznacza dla Prawa i Sprawiedliwości powoływanie się na tradycję piłsudczykowską? Czy jest to tradycja bardzo silnej w tym nurcie grupy etatystów z tzw. Pierwszej Brygady Gospodarczej czy też raczej tradycja liberałów gospodarczych? Obserwacja części postulatów zgłaszanych przez działaczy PiS daje nam odpowiedź wysoce nie satysfakcjonującą (...)
 
----- Original Message -----
From: Prawy.pl
Sent: Tuesday, February 03, 2009 3:53 PM
Subject: Polecany serwis: Czy PiS to prawica ?

Polecam Ci stronę WWW, która znajduje się pod adresem:
http://www.prawy.pl/index.php?dz=felietony&id=42517
---
poniedziałek, 08 września 2008
asteroida Steins z odległości 800 km - na 11,5 letniej drodze Rosety do komety 67/P Czurjumowa-Gjerasimienko

Raumsonde Rosetta entdeckt Riesenkrater auf Asteroiden "Stein"

Raumsonde Rosetta entdeckt Riesenkrater auf Asteroiden Stein

www.stern.de Die Erkundung von Steins war das erste wissenschaftliche Ziel von "Rosetta", die 2004 ins All gestartet war. Im Mai 2014 soll die Sonde ihr eigentliches Zielobjekt,... 

1

Technische Details

Dateiname:
steins_002_rgb.jpg
Dateigröße:
0,0 MB (Hires)
Bildgröße:
400x400 (Hires)
Veröffentlicht:
06.09.2008, 12:00 Uhr
Erstellt am:
06.09.2008

Bildinformationen

Firma:
European Space Agency ESA/ESOC (Pressemappe)
Meldungstitel:
Begegnung der anderen Art: Rosetta beobachtet Asteroiden aus nächster Nähe
Bildüberschrift:
Begegnung der anderen Art: Rosetta beobachtet Asteroiden aus nächster Nähe
Bildrechte:
European Space Agency ESA/ESOC
Fotograf:
European Space Agency ESA/ESOC
Objektbeschreibung:
Asteroid Steins aus einer Entfernung von 800 km, aufgenommen mit der OSIRIS-Kamera an Boder der ESA-Sonde Rosetta. Der effektive Durchmesser des Asteroiden ist 5 km, etwa wie vorhergesagt. Die Gestalt ähnelt einem Diamanten. Auf der Nordseite dominiert ein Krater mit mehr als 1.5 km Durchmesser. ESA ©2008 MPS for OSIRIS Team MPS/UPM/LAM/IAA/RSSD/INTA/UPM/DASP/IDA Die Verwendung dieses Bildes ist für redaktionelle Zwecke honorarfrei. Abdruck bitte unter Quellenangabe: "obs/European Space Agency ESA/ESOC"
Aufnahmeort:
-
Aufnahmeprovinz:
-
Aufnahmeland:
-
Schlagwörter:
Raumfahrt / Forschung / Wissenschaft /
Kategorie:
VM

news aktuell GmbH   FON +49 (0)40 4113 2850   Kontakt   Impressum
 

Darmstadt (ots) - Vergangene Nacht näherte sich die ESA-Kometensonde Rosetta um 20.58 Uhr MESZ dem Asteroiden 2867 Steins auf eine Entfernung von nur 800 km und sammelte Bilder und wertvolle Informationen über diesen seltenen Typus kleiner Himmelskörper im Sonnensystem. Steins ist Rosettas erstes wissenschaftliches Zielobjekt auf ihrer elfeinhalb Jahre langen Reise zur Erforschung des Kometen 67/P Tschurjumow-Gerasimenko.

Die erfolgreiche Begegnung wurde um 22.14 Uhr MESZ bestätigt, als das Flugkontrollteam im Satellitenkontrollzentrum der ESA in Darmstadt die ersten Telemetriedaten der Sonde empfing. Während des Vorbeiflugs mit einer relativen Geschwindigkeitvon 8,6 km/s bestand kein Funkkontakt mit Rosetta, da die Antenne der Raumsonde nicht auf die Erde ausgerichtet war. Aufgrund der großen Entfernung von ca. 2,41 AU (360 Millionen Kilometer) benötigte das Bestätigungssignal 20 Minuten, bis es unseren Planeten erreichte.

Steins ist ein kleiner, unregelmäßig geformter Asteroid mit einem Durchmesser von nur 4,6 km, der zu der seltenen Kategorie der "E-Typ-Asteroiden" zählt, die noch nie direkt von einem interplanetaren Raumfahrzeug beobachtet wurde. Diese Asteroiden weisen eine relativ geringe Größe und enge Umlaufbahn auf und sind meist im inneren Teil des zwischen Mars und Jupiter gelegenen Asteroiden-Hauptgürtels anzutreffen. Sie stammen vermutlich aus dem Mantel größerer Asteroiden, die in der Frühgeschichte des Sonnensystems zerstört wurden und wahrscheinlich größtenteils aus Silikatmineralen mit wenig oder keinem Eisenanteil bestehen.

"Steins ist zwar klein, aber wir leisten hier herausragende wissenschaftliche Arbeit", so Dr. David Southwood, ESA-Direktor für Wissenschaft und Robotische Exploration. "Je mehr wir über die unterschiedlichen Asteroidentypen wissen, desto besser werden wir unsere eigenen Ursprünge verstehen. Brechen solche Wanderer des Sonnensystems aus dem Asteroidengürtel aus, könnten sie zudem zu einer Gefahr für die Erde werden. Je besser wir sie kennen, desto besser werden wir in der Lage sein, die Risiken einzudämmen, die einige von ihnen in Zukunft darstellen könnten."

http://de.groups.yahoo.com/group/sowa/message/70
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
Tagi
www.flickr.com
stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset