technika, techniki, technologie, tu i tam
piątek, 12 lutego 2010
Hightech-Lustobjekte/ Obiekty pożądania na najwyższym poziomie technicznym
Hightech-Lustobjekte
Hightech-Lustobjekte

Ein Zauberwürfel fürs Wohnzimmer

Diese Entwicklung aus Deutschland könnte die Technik der Zukunft sein. Außerdem in den stern.de-Lustobjekten: handgemachtes aus Platin und teure Winzlinge. mehr...

RT @sternde Hightech-Lustobjekte: Ein Zauberwürfel fürs Wohnzimmer http://www.stern.de/1501654.html

sobota, 16 stycznia 2010
Stefan Kosiewski: Orderem Orła Białego odznaczyć pośmiertnie króla Jagiełłę
 
Szarganie świętości: żydomasońska kiełbasa przedwyborcza na grobie ks. Jerzego Popiełuszki.
http://www.mypodcast.com/fsaudio/sowa_20091020_1856-520707.mp3

W 25 lat po porwaniu ks. Jerzego Popiełuszki Prezydent RP Lech Kaczyński przyznał pośmiertnie Order Orła Białego zamordowanemu kapłanowi Narodu Polskiego . Na płocie kościoła św. Stanisława Kostki urządzono przy tym wystawę fotografii przedstawiających czołowe postacie rządzącej w Polsce żydowskiej masonerii , byłych tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa , którzy kwiatkami i pojawianiem się przez lata u grobu śp. Księdza Jerzego oszukiwali i oszukują Naród Polski w przedmiocie prawdziwych intencji swojego działania publicznego .

Przedmiotowe wykorzystywanie męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki przez braci : Lecha i Jarosława Kaczyńskiego , Lecha Wałęsę , Jerzego Buzka , Jana Olszewskiego i innych zdrajców Ojczyzny zmusza Naród Polski do postawienia pytania : Czy mamy spodziewać się przyznania w dalszej kolejności Orderów Orła Białego dla zamordowanego w KL Auschwitz ks. Maksymiliana Marii Kolbe i poległego w Bitwie pod Warszawą 14.8.1920 roku ks. Ignacego Skorupki ?

Czy Jarosław i Lech Kaczyński będą chcieli pójść do kolejnego stołka w RP po trupach i Orderach Orła Białego dla Piłsudskiego , Mickiewicza i Chopina ?

W 2010 roku przypada nie tylko 200 rocznica urodzin Chopina ale i nadarza się okazja do pośmiertnego udekorowania Orderem Virtuti Militari i Złotym Krzyżem Zasługi Wielkiego Księcia Witolda w 600 rocznicę zwycięskiej Bitwy pod Grunwaldem . Orderem Orła Białego pośmiertnie mogą jeszcze żydzi odznaczyć króla Jagiełłę , a św. Wojciechowi może jeszcze i sam ks. Jankowski przyznać Order św. Brygidy Szwedzkiej , żeby nie być gorszy w pośmiertnym docenianiu zasług przez urządzającą sobie KPINY Z POGRZEBU żydokomunistyczną bandę , która swoje panowanie nad Narodem Polskim ugruntowała w Magdalence i przy tzw. okrągłym stole .

Stefan Kosiewski
Magazyn Europejski SOWA
20 października 2009 r.

http://sowa.mypodcast.com/200910_archive.html
niedziela, 08 marca 2009
Pochwała hackera! Włamano się na serwer magazynu sowa; zniszczono obrazki, pliki mp3 wciąż dostępne do pobrania za darmo

Chwała hackerom, bo dokonują zmian (na cudzych serwerach) wykazując się przy tym nie tylko odwagą.

W grudniu 2008 r. ze strony sowy.mypodcast.com ściągnięto 3116 pliki dźwiękowe, w październiku i w listopadzie ściągniętych było 3502 i 3297 mp3.

Zaś w marcu zaś 2009 roku dokonano włamania na serwer z plikami magazynu sowa i dokonano zniszczenia większości umieszczonych tam wcześniej obrazków; pozostawiony został tylko portret matki 44-tego prezydenta USA, fotografia obrazu prezydenta Baracka Obamy oraz kilka innych obrazków. Zostawiono obrazek z Neptunem, którego wcześniej tam nie było. Nie tknięto zaś plików dźwiękowych, które nadal są tam dostępne do ściągnięcia za darmo.

Wizyta w Hucie Pieniackiej
28 lutego Prezydent Lech Kaczyński wziął udział w uroczystościach 65. rocznicy mordu polskich mieszkańców wsi Huta Pieniacka na Lwowszczyźnie.  W dniu 8 marca 2009 na oficjalnym kanale serwisu http://www.youtube.com/user/wwwprezydentpl odnotowano 536 wyświetleń pliku dokumentującego to wydarzenie polityczne.

Prawdziwy hacker wie, gdzie warto się włamywać i narażać. Bloger wygłaszając pochwałę hackera nabiera na uwadze w uczciwy sposób mówiąc o tym, co warto atakować i zmieniać. Chwała hackerom za dokonania i wkład w aksjologię.  

Donat Lusk

Frankfurt nad Menem, 2009 roku, w Międzynarodowy Dzień Kobiet


Monday, Jan 12, 2009

Stan David Ligoń: Państwo Izrael nazywamy państwem żydowskim

(31 downloads)

Download this episode (6 min)  
W Sylwestra 2008 r. powiesił się w Jichlawie Jiří Simon, któremu zbudowany przez globalnych inwestorów supermarket zasłonił widok na historycznie czeskie miasto.

Wykorzystał tę śmierć do swoich politycznych celów żydowski lobbista Jan Šinágl, który fotografię wisielca a także jego list pożegnalny rozesłał przez internet razem z wezwaniem do manifestacji w Pradze 11 stycznia 2009 r. na rzecz poparcia dla Izraela, czyli dokonywanego akurat żydowskiego ludobójstwa w Gazie.

Šinágl, który podaje się za niezależnego publicystę, wykorzystuje do lobbingu na rzecz Izraela nie tylko ludzką tragedię ale i materiały informacyjne upowszechniane przez Amerykanów kojarzonych z CIA (ibidem). Nie waha się przy tym porównać powieszenia się zmęczonego życiem Simona z aktem samospalenia się Jana Palacha.

W Republice Czeskiej, która należy do Unii Europejskiej, każdy obywatel może sobie organizować demonstracje i każdy ma prawo popełnić samobójstwo przeciwko agresji globalnych inwestorów.

W Czechosłowacji, która należała do RWPG (Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej w Moskwie), Jan Palach dokonał samozniszczenia na znak protestu przeciwko inwazji na jego Ojczyznę wojsk żydokomunistycznego Układu Warszawskiego .

Wojska żydowskiego Izraela bombardują od 27 grudnia 2008 roku cywilną ludność Palestyny w Gazie. Są setki zabitych, tysiące rannych ludzi. Rada Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych wezwała już Izrael do przerwania bombardowań i nalotów. Izrael nie wpuszcza dziennikarzy do Strefy Gazy, lecz wykorzystuje żydowskich lobbistów takich jak eurodeputowany z Polski Ryszard Czarnecki do tego, żeby pokazać im przez lornetkę sterowane komputerowo i laserowo bombardowanie Gazy oraz dać obejrzeć z bliska rury pocisków, moździerzy i rakiet domowej roboty, które spadły kiedykolwiek na Izrael. Ryszard Czarnecki chce zostać ponownie wybrany w Polsce na bardzo dobrze płatne stanowisko w Brukseli, dlatego logicznie lobbuje na rzecz Izraela. Jan Šinágl też pewnie ma swoje powody, że ośmiela się zestawić z bohaterem Czeskiego Narodu postać samobójcy, czytelnika Alberta Camus.

Państwo Izrael powstało w Palestynie wysiłkiem zbrojnym narodu żydowskiego, dlatego nazywamy je państwem żydowskim.

Jan Šinágl wezwał do manifestacji dla poparcia Izraela, a Ludmila Hallerová , stará soví babička (po 80) leci na miesiąc do Izraela i zachęca w ciepłych słowach dobrych ludzi do towarzystwa, załącza informację Ministerstwa Turystyki państwa Izrael, w której zapewnia się bezpieczeństwo obywatelom Izraela i turystom.
Ludmila Hallerová, Jan Šinágl i Ryszard Czarnecki promują państwo Izrael, a nie Chiny Ludowe, dlatego nazywamy ich żydowskimi lobbistami, a nie chińskimi.

Niżej podpisany może być nazywany lobbistą polskim, bo promuje język polski w świecie i zachęca dobrych ludzi do wiary w Pana Boga, który podzielił ludzi na narody nie po to, żeby się jeden wynosił nad drugim, ale po to oddał swoje życie na krzyżu, żeby nie było już dłużej Zyda i Greka.

Z Frankfurtu nad Menem mówił

Stan David Ligoń
http://cesko.blox.pl/2009/01/przeciw-zydokomunistyczno-liberalnym-antysemickim.html
http://sowa-frankfurt.webs.com/europischesmagazin.htm?blogentryid=4438628

Posted by sowa at 5:09 PM |  MAKE A COMMENT  

http://sowa.mypodcast.com

poniedziałek, 12 listopada 2007
Z Pustynii i z Paszczy, Nelly ROKITA
boomp3.com
Stefan Kosiewski: By zapewnić płynność strumieni finansowania Nauki Polskiej.
 

Byliśmy, jesteśmy i będziemy zwartą, żydokomunistyczną hołotą, którą możne sobie spokojnie powyzywać, jeżeli takie są potrzeby polityczne, żeby w ramach detabuizacji nazwać rzeczy po imieniu - mówi zapowiedź powołania senackiej Komisji Historycznej...

boomp3.com

 sowa
european magazine - magazyn europejski - europäisches magazin
Sunday, Nov 04, 2007

Drogi Panie Janku,

dzieki, bo dzięki wskazanemu linkowi dowiedziałem się, że dobrze zorganizowana grupa ludzi używająca nazwy: Senat Uniwersytetu Sląskiego podjęła 25 września 2007 r. haniebną Uchwałę bezprawnie sprowadzającą do jednego, nikczemnego ogólnika złożoną historię wielkiego poligonu doświadczalnego Służby Bezpieczeństwa, jakim był i na długie lata jeszcze pozostanie Uniwersytet Sląski w Katowicach.

Byliśmy, jesteśmy i będziemy zwartą, żydokomunistyczną hołotą, którą możne sobie spokojnie powyzywać, jeżeli takie są potrzeby polityczne, żeby w ramach detabuizacji nazwać rzeczy po imieniu - mówi zapowiedź powołania senackiej Komisji Historycznej, która ma szukać prawdy o przeszłości i sporządzić na ten temat wnikliwy raport.

Dawniej raporty bywały syntetyzujące, a badania wnikliwe; dzisiaj fundusze przeznacza się na drukowanie obszernych raportów, których nikt nie będzie czytał (finansuje się tak kochanki autorów i wydawców tych niechcianych książek), a nie ma pieniędzy na badania naukowe, rozmowy historyków z ofiarami Służby Bezpieczeństwa, studentami wyrzuconymi z Uniwersytetu Sląskiego "za postawę niegodną studenta PRL", zesłanych na emigrację polityczną, na Nieludzkie Wyspy Samotne.

A czy zastanowił się już ktoś w Katowicach, ile potrzeba środków finansowych i środków bezpieczeństwa, żeby Polaków, życiowych rozbitków wyrzuconych ze studiów w wyniku prowadzonych akcji Służby Bezpieczeństwa, ściągnąć do Katowic przed oblicze senackiej Komisji Historycznej z końca świata, żeby mogli powiedzieć to i owo, dać asumpt do ożywienia życia zawodowego prokuratorów, którzy z urzędu winni się zająć ściganiem zbrodni komunistycznych, bo póki są jeszcze ofiary zbrodniczych działań przeciwko Narodowi Polskiemu, to mogą więcej powiedzieć niż akta z IPN-u, o kapusiach i bandach, którym się wydaje, że wystarczy, jak się zbierze jakaś komisja i powstanie raport: "Bla, bla, bla".

Pieniądze na naukę rozdziela w Polsce Minister Szkolnictwa Wyższego i Nauki, więc taki Wojciech Kalaga (używane za SB pseudonimy: LESTER) zatrudniony na US-iu za profesora od angielskiego z niejednej ręki już jadł, bo ministrowie się zmieniają kadencyjnie, a moralność Kalagi jest niezmienna, żydokomunistyczna, marksistowsko-leninowsko-trockistyczno-postmodernistyczna.

Ministrowie zmieniają się na dniach, a nie wiadomo, czy na dobre. Nie wiadomo, czy odejdzie też Podsekretarz Stanu dr Olaf Gajl, który tak nas przeraził informacją wysłaną z datą 29 października 2007 roku i zawieszoną na oficjalnej stronie Ministerstwa, że o mały włos a nie naraziłem się na brak zrozumienia ze strony Pewnej Stałej Czytelniczki sowy, która tak poczuła się do żywego dotknięta użytą w sowie dla ilustracji niesamowitą a prawdziwą historią ginekologa, któremu w Łodzi administrator sieci bezczelnie blokuje dostęp w internecie do infomacji naukowych na temat nowych sposobów leczenia raka szyjki macicy, bo słowo macica wpisuje przygłup do zbioru ujętego w katalogu SPAM, co ma jak AIDS genezę angielską, a pochodzenie niejasne i trzeba mieć chyba serce biednej, albańskiej Cyganki jak Matka Teresa, żeby pochylić się nad takim. Przedstawicielka Polonii, która zadzwoniła, by zapytać o możliwość praktycznej eksploatacji tematu "informatyk od stu boleści w klinice zabezpieczonej przez służby specjalne KOR-owca", zmuszona została wysłuchać, że ta klinika użyta w sowie to taka róża przypięta do urzędowych sortów Ministerstwa.

Dla jasności powiem już wprost: może dajmy na to emerytowany pułkownik wojska peerelu Makowiecki Edward przysyłać majla o treści " rozsyłasz wirusy w jakim to czynisz celu?", bo nie każdy emerytowany pułkownik musi przecież wiedzieć, że wirusem nie zarazi się na odległość od osoby, która do niego nic nie wysyłała, a po to są programy antywirusowe i szczepionki, żeby chronić komputer od Złego, które potrafi ubrać się w owczą skórę cudzego adresu internetowego.

Tymczasem zatrudniony za Wiceministra Nauki Najmądrzejszej Rzeczypospolitej w XXI wieku dr Olaf Gajl ma takie samo pojęcie o sposobach używania internetu jak emerytowany pułkownik, którego za niesubordynację wyrzucono z partii komunistycznej, czego nie może najbardziej odżałować. Zaś żeby lepiej dojrzeć sprawę, nad którą zabajani przez Ministra pochyliliśmy czoła, powiedzmy jasno tak: dzieci w szkole podstawowej w Polsce i w innych państwach Unii Europejskiej, jeżeli chcą mieć w internecie dostęp do jakiejkolwiek gry, to rejestrują się najpierw, zakładają sobie login i hasło, a potem już po prostu logują się do serwera, a ten rozpoznaje je jako swoje.

Czy w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Podsekretarz Stanu nie miał przed odejściem głowy na karku, żeby zapytać choćby woźnego w szatni ministerstwa o tę parę kaloszy? Czy może dr Olaf Gajl miał lufę na karku, że podpisał własnoręcznie brednie o blokowaniu przez Ministerstwo finansowania 34 konkursów projektów tylko dlatego, że Rektorzy i Senaty Wyższych Uczelni w Polsce nie mają w systemie informatycznym Ministarstwa Nauki możliwości prostego zalogowania się jak każdy Polak bez podstawówki na zwykłym czacie, kiedy chce spytać Małysza, czy skoczy dla Polski po puchar? Czy nie może taki Rektor albo i Senat US-iu zapytać w Ministerstwie o swoją działkę finansowania Polskiej Nauki po zwykłym zalogowaniu się do systemu?

Czy muszą kierownicy placówek badawczych nawiązywać łączność w internecie z Ministerstwem Nauki w sposób wskazany przez Ośrodek Przetwarzania Danych OPI w Warszawie, a zatwierdzony podpisem dr Olaf Gajl? Przypomnijmy: Minister nakazał, by każdy majl przychodzący z adresu: osf_administracja@opi.org.pl traktować na serio i brać z poważaniem, jak pułkownik Makowiecki potraktował informację o złapaniu wirusa przez jego program antywirusowy.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki Polskiej XXI wieku ma odejść do lamusa, a żeby już więcej nie zasłaniało się jego nazwiskiem ZŁO, wystawiamy czerwoną kartkę dla tego zawodnika wyjaśniając, że ta czerwona kartka z napisami po niemiecku to informacja dla dorosłych i dla dzieci, dla czytelników Biblioteki Miejskiej we Frankfurcie, z oznakowaną krzyżykiem filią w dzielnicy Sachsenchausen, gdzie Polacy przychodzą tłumnie na każdą mszę. Chodzi o dostęp do informacji o zasobach katalogów, o zamawianie książek online, przedłużanie przez internet już wypożyczonych książek.

Drogi Panie Janku,

odeszliśmy tak od tematu złoczyńców na Uniwersytecie Sląskim, a zajęliśmy się podpowiadzeniem nowym ministrom Tuska genialnej decyzji w zakresie innowacyjności systemu finansowania Nauki Polskiej. Pragnę wierzyć, że zapewni to płynność przepływu strumieni finansowania Nauki Polskiej, zaś Autor tego pomysłu nie zostanie po raz kolejny bezczelnie okradziony z pomysłu, czyli własności intelektualnej (http://kie.blox.pl), lecz poproszony zostanie do dzielenie się dobrą radą, za wynagrodzeniem jak przystało. Wtedy będę chciał poprosić Pana o spotkanie, bo Zadaniem dla Polaków na dzisiaj i na przyszłość nie będzie Anty-działalność (prowadzenie wyimaginowanej walki z korupcją, ubowcami, złodziejami, utytułowaną hołotą), lecz twórcza praca dla Polski w Zespołach Mądrych Ludzi, bez niegodnych podejrzeń o niezdrowe myśli, bez ulegania niewłaściwym kolegom. Na Uniwersytecie Sląskim oraz jak Polska długa i głęboko zamoczona w haniebną przeszłość, z którą nie umie poradzić sobie Episkopat, to czy będzie umiał Senat Uniwersytetu, który do kościelnych nie należał?

Pozdrawiam z Frankfurtu nad Menem

Stefan Kosiewski

http://smar.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?55361

http://sowa.mypodcast.com

http://boomp3.com/m/4dd1a36f9717

poniedziałek, 01 października 2007
Forum Polskie i Polonijne
 
----- Original Message -----
Sent: Monday, October 01, 2007 3:27 AM
Subject: W odpowiedzi Re: Pytanie

Czy chciałby Pan porozumieć się z kimś w jakiejś sprawie,
czy też zostanie Pan przy zgłaszaniu ponadczasowych, słusznych uwag?
 
Zapewne znane jest Szanownemu Panu jakieś zgromadzenie ludzkie,
gdzie bez cenzury wszyscy mówią tylko to, co inni powinni oraz chcą słuchać?
 
Moderowane są te fora dyskusyjne, które służą osiąganiu zysków,
a to dla dobra tych, którzy muszą dbać o to, żeby były oczekiwane zyski.
 
Serwis informacyjny naszego magazynu sowa nie może być poddawany żadnej cenzurze,
bo Wolna Myśl Polska cenzurowan być nie może, a obce myśli mają gdzie indziej miejsce.
 
 
Licząc dalej na wsparcie duchowe, a może z czasem i fizyczne
przesyłam najlepsze pozdrowienia dla Jeleniej Góry.
 
z up.
Magda
 
 
----- Original Message -----
From: wlak@vp.pl
Sent: Sunday, September 30, 2007 8:47 PM
Subject: Pytanie

Witam

Chciałby uzyskac odpowiedź na pytanie czy to formum jest  albo powinno byc w swoim załozeniu moderowane?

Jeśli tak, to kto jest moderatowem. Moje pyanie wynika stad, ze pojawia się szereg wypowiedzi  sensownych, potraktowanych przez uczestników poważnie ale jest też dużo smieci, na które szkoda czasu. Nie wykluczone, ze jest to robione specjalnie aby utrudnić porozumiewanie się  pomiędzy uczestnikami, którzy maja naprawdę cos do powiedzenia.

Uwazam, że adresy takich spamowców należało by blokować. Co pan na to?

pozdrawiam

Władysław Kumik

czwartek, 27 września 2007
FEEDS sowa.patrz.pl

 
  Pamięci oficerów, podoficerów i szeregowców Policji Państwowej Województwa Sląskiego zamordowanych wiosną 1940 przez NKWD

Benedikt XVI środa, 31 stycznia 2007 Pamięci oficerów, podoficerów i szeregowców Policji Państwowej Województwa Sląskiego zamordowanych wiosną 1940 przez NKWD 05:19 , reakcja , Archikatedra Chrystusa Króla Link gross und mehr - kliknij Czeladź 2005, pomnik wdzięczności za wkroczenie … mehr

Fr 14.Sep. 18:39 CEST

burmistrz Marek Mrozowski żydowskim sprytem zaklepał dla Zbigniewa Szaleńca (Senat RP) fuchę w Szkole Podstawowej Nr. 1

  Do września 2007 roku był sobie Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr. 1 w Czeladzi bardzo dobry, szanowany przez nauczycieli i kochany przez uczniów nauczyciel wychowania fizycznego, pan mgr  Włodzimierz Jaros . Był też w Czeladzi i jeszcze jest burmistrzem  Marek Mrozowski , do stanu wojennego majst… mehr

Mo 10.Sep. 17:58 CEST

Quelle: Czeladź Add to My Yahoo!XML
Stefan Kosiewski, Tygodnik Polski, 17.3.1997: Kto ma interes w tym, żeby ośmieszać i skłócać polską społeczność w Niemczech?

  mehr

So 02.Sep. 00:25 CEST

Sejmowa Komisja Łączności z Polakami łączy się i przepija z żydami i Niemcami, a nie spotyka się z Polakami w Niemczech

Prezes Stefan Kosiewski i Konsul Jacek Barylak DO KONSULA GENERALNEGO W NOWYM JORKU KRZYSZTOFA KASPRZYKA   List otwarty od Polonusów, z których zdaniem od czasów II wojny światowej żaden konsul, jak dotychczas się nie liczył, z którymi żaden konsul się nie utożsamiał i których tym bardziej n… mehr

Mi 22.Aug. 20:12 CEST

Quelle: agenci tajnych służb rozbijają Polonię w Niemczech Add to My Yahoo!XML

Nasz Kolega z Katowic i kop. WUJEK, Przewodniczący Związku Więźniów Politycznych ----- Original Message ----- From: kasimir To: Stefan Kosiewski Sent: Friday, May 18, 2007 10:14 PM Subject: bref Szanowny Panie Kosiewski.Posiadam statut pokrzywdzonego .Zaswiadczenie wydalo IPN K… mehr

Mo 21.Mai. 18:17 CEST

o odwołanie Leszka Czajkowskiego ze stanowiska Naczelnika Wydziału II Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

niedziela, 18 marca 2007 ujawniam nazwisko pracownika Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej w Katowicach: Zbigniew STUPAK Zeznając na rozprawie sądowej 16 marca 1978 r. w Sądzie Rejonowym w Sosnowcu zapytany o swój status zawodowy Zbigniew Stupak odpowiedział: - Mój status … mehr

So 18.Mrz. 17:56 CET

Polonia Ameryki Łacińskiej. Część I.

Subject: Prośba o przekazanie do Pana Jana Kobylańskiego       Polnisches Kulturzentrum e.V. Cóż my na dobrą sprawę wiemy o naszych rodakach w Ameryce Łacińskiej?      Wiemy bardzo niewiele, ale nawet nie udajemy, że chcielibyśmy wiedzieć trochę więcej. A przecież w końcu nasi pradz… mehr

Sa 03.Feb. 18:22 CET

Quelle: sowa Add to My Yahoo!XML
 
1 , 2
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
Tagi
www.flickr.com
stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset